Jak skutecznie pozycjonować strony www

Jak skutecznie pozycjonować strony www

Category : W sieci

Pozycjonowanie stron internetowych zwłaszcza na bardzo trudne i konkurencyjne frazy jest nie lada wyzwaniem. Do nie tak dawna na proste – niszowe frazy mógł się wypozycjonować praktycznie każdy bez żadnej specjalnej wiedzy. Po ostatnich aktualizacjach algorytmu Google wbicie się nawet na proste lokalne frazy jest kłopotliwe. Z dnia na dzień pozycjonowani stron www staje się coraz trudniejsze pomimo tego, że na naszym rynku pojawia się coraz więcej firm pozycjonerskich i powstają coraz to nowsze techniki pozycjonowania.

Dobrze opracowana strategia SEO/SEM realizuje konkretne cele.

Dobrze opracowana strategia SEO/SEM realizuje konkretne cele.

Według specjalistów od branży SEO najwięcej korzyści w pozycjonowaniu daje przede wszystkim optymalizacja naszej strony internetowej. Co warte podkreślenia na proste frazy możemy wskoczyć samą optymalizacją strony i napisaniem porządnego contentu. reguły dotycząc optymalizacji witryn internetowych cały czas się zmieniają, dlatego też musimy być zawsze na czasie ze wszystkimi nowinkami w branży SEO.

Przy trudnych frazach, gdzie jest bardzo duża konkurencja samo pozycjonowanie nam nie wystarcza tutaj musimy pozyskiwać z pewnych i bezpiecznych źródeł mocne linki. W chwili obecnej najczęściej pozyskuje się linki z własnego zaplecza, poprzez katalogowanie i poprzez komentarze i wpisy na forach internetowych. Są to bardzo skuteczne metody link buildingu trzeba jednak wiedzieć jak z niego korzystać. Jeżeli będziemy zdobywać za dużo linków i co gorsz nie będziemy ich różnicować to szybko zostaniemy ukarani filtrem, albo banem przez Google. Dobrze rozłożenie linków na różne anachory jest w dzisiejszych czasach bardzo istotne.

Jeżeli chodzi o katalogowanie to tutaj warto zaznaczyć, że po woli rezygnuje się z dodawania stron do grup katalogów. Do nie tak dawna bardzo dużą popularnością cieszyły się multikody do dużych katalogów stron, ale obecnie większość z nich jest pobanowana i co najgorsze zamiast podwyższyć nasze pozycje to je osłabiają. Jeżeli dodajemy wpisy do katalogów to najlepiej wybierać katalogi mocne i tematyczne. Warto dodawać zawsze oryginalny opis dzięki czemu unikniemy duplicate conten i nasze wpisy będą dodawać naszej domenie zdecydowanie większej mocy.

Pozycjonowanie stron www w dzisiejszych czasach jest bardzo czasochłonne i na dobre rezultaty musimy poczekać. Jeżeli będziemy systematycznie pracować to nasza domena z pewnością będzie stopniowo zdobywać coraz to lepsze pozycje. Jeżeli sami nie czujemy się na siłach w pozycjonowaniu to warto skorzystać z profesjonalnych firm pozycjonerskich, które oferują bezpieczne i skuteczne techniki pozycjonowania.