Baza pod podłogę? Jedynie corkunderlay!

Baza pod podłogę? Jedynie corkunderlay!

Category : Blog

Planują Państwo zakładanie posadzki i poszukują najlepszego podkładu? Uprzejmie zapraszamy do zaznajomienia się z naturalną matą korkową.
Do jakich podłóg użytkuje się podkład korkowy – cork underlay?
Naturalny podkład korkowy jesteśmy w stanie wykorzystywać pod różnorodnego typu posadzki, od szeroko osiągalnych paneli, przez deski i parkiety, linoleum, wykładziny, aż do korka podłogowego, głazu naturalnego czy płytek ceramicznych! Korek ma okazję być stosowany jako doskonała opcja dla schematycznych, choć mniej funkcjonalnych płyt pilśniowych, tektury falistej czy pianki polietylenowej.

W jaki sposób działa mata korkowa?

Podkład korkowy znacznie wpływa na wzrost izolacyjności akustycznej – rewelacyjnie amortyzuje wszystkie dźwięki powietrzne i uderzeniowe powstałe w wyniku użytkowania posadzki. Użytkowanie podłogi jest cichsze i o wiele bardziej wygodne. Podkład korkowy oddziałuje również na izolację cieplną oraz gładzi niedoskonałości podłoża dzięki elastycznej powierzchni. To właśnie dzięki temu posadzka jest płaska oraz przyjemniejsza. O sile podłoża korkowego zaświadcza także jej odporność – gwarantujemy, że nie stanie się z nim nic tak długo, jak długo będziemy wykorzystywać daną posadzkę.

Co rozróżnia maty korkowe od innych baz?

Wytwórczość podłoży korkowych oparta jest na najnowszych technikach i innowacyjnych rozwiązaniach. Korek w naturalny sposób zapewnia solidność i izolację, a też komfort użytkowania. Wybierając maty korkowe mają Państwo pewność, że funkcjonują Państwo w zgodzie z naturą – materiały korkowe są całkowicie ekologiczne, zarówno w procesie produkcji jak oraz późniejszym użytkowaniu.
Mimo, że dzisiejsze maty korkowe są trochę droższe od stereotypowych podłoży, selekcjonując je, mają Państwo pewność, że są one w 100% oczywiste oraz trwalsze, to właśnie dzięki specjalnej technologii wytwarzania. Serdecznie zapraszamy do zakupów!